Týden betonu - ČVUT Praha

Týden betonu

Společnost ZAPA beton a.s. se zúčastnila akce TÝDEN BETONU 2021, pod záštitou doc. Ing. Pavla Svobody, CSc, jako jeden z hlavních partnerů. Tento projekt je nejen v ČR, ale i v celé střední Evropě ojedinělou akcí, kdy se studenti mohou seznámit s posloupností stavebních projektů od návrhu až po realizaci.

Akce byla pořádána v rámci vnitřní soutěže institucionálního plánu ČVUT pro rok 2020 na podporu pedagogické práce akademických pracovníků a profilace inovací studijních programů. Pro původní záměr byla vybrána realizace městského mobiliáře – s konkrétním návrhem lavičky sloužící jako květník od Jovanky Višnjevic – studentka programu Stavitelství a architektura. Bohužel vzhledem k pandemické situaci v ČR, se realizace projektu několikrát posouvala, až došlo na změnu programu a celý týden betonu se přesunul na on-line prezentace a živé vysílání a původní záměr se přesune na další ročník.


Společnost ZAPA beton představila studentům celkový výrobní proces na betonárně v Horoměřicích a následně v živém vysílání odpovídal Martin Šafra na zvídavé dotazy studentů. Další přednáškou bylo ve středu 14. 4. 2021 technické odpoledne, kde ZAPA představila studentům část ze svých speciálních produktů, úpravu betonu za pomocí superplastifikačních přísad a na odborné dotazy odpovídal hlavní technolog společnosti Ing. Viktor Slezák.

Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na zrodu této skvělé akce, která má připravit naše budoucí odborníky do praxe.
Už teď se těšíme na další pokračování...