Art beton - Ražená dlažba

Dodáme beton a zprostředkujeme zhotovitele

Video file

Také se Vám nelíbí, že skoro každá plocha kolem rodinných domů vypadá stejně? Zelené plochy, které se střídají se zámkovou dlažbou prorostlou nálety se znehodnoceným povrchem.

S tímto příkladem jsme se setkali asi všichni a určitě to nechceme.
Máme pro Vás řešení! Na místě je ražená dlažba, nebo také Art beton. 

Konstrukce ražené dlažby je tvořena monolitickou železobetonovou deskou z vysoko odolné pevnostní třídy C30/37 XF4. Dále se do betonu přidávají polypropylenová mikrovlákna, pro omezení plastického smrštění a jako ochrana proti odstřelování betonu při požáru. 

Jedná se o velice odolnou směs z pohledu životnosti. Betonové povrchy odolávají přímému ostřiku rozmrazovacích prostředků a mrazu. Pro laickou představu se jedná o betonovou směs, z které se staví mostové konstrukce a povrchy vozovek, například dálnice. 

Minimální síla betonové desky je 60 mm, která se ukládá na zhutněný štěrk, jako separačně oddělená vrstva. Plocha je pochozí s opatrností již druhý den a po 48 hodinách je plně pochozí. Co se týká pojezdu, závisí hodně na okolní teplotě, ale s přehledem se dá tvrdit, že po 7-15 dnech, se dá s osobním automobilem na plochy vjet. 100% pevnost je dle betonářské normy po 28 dnech.

Vzor si lze domluvit dle nabídky zhotovitelských firem, kterých je široká škála a pak už jen čekat, až Vám před domem zastaví autodomíchávač, případně čerpadlo s veselým motivem a kvalitně připravenou směsí od společnosti ZAPA beton.

Jako příklad přinášíme pár fotografií z realizace venkovních ploch okolo rodinného domu.

Realizace venkovní plochy včetně parkovacího stání o výměře 240 m2 trvala 2dny do finální podoby.

Betonová deska byla vyztužena sklokeramickou kari sítí, kterou si dodal investor. V dnešní době, kdy ceny železa letí kolmo vzhůru, adekvátní náhrada, kde oceníte vy, nebo zhotovitelská společnost rychlou a jednoduchou pokládku. Betonová směs byla uložena za pomoci autodomíchávače s výložníkem, takzvanou mixpumpou. Celkové množství 25 m3.

Výsledek ocenili nejen přihlížející sousedé, ale i domácí mazlíčci investora.

Objednat beton

Vyberte nejbližší pobočku a odešlete objednávku

Objednat beton

Kalkulačka betonu

Spočítejte si cenu betonu

Kalkulačka betonu