Art beton - Ražená dlažba

Využití: zahradní architektura, parkovací stání

Video file

Také se Vám nelíbí, že skoro každá plocha kolem rodinných domů vypadá stejně? Zelené plochy, které se střídají se zámkovou dlažbou prorostlou nálety se znehodnoceným povrchem.

S tímto příkladem jsme se setkali asi všichni a určitě to nechceme.
Máme pro Vás řešení! Na místě je ražená dlažba, nebo také Art beton. 

Konstrukce ražené dlažby je tvořena monolitickou železobetonovou deskou z vysoko odolné pevnostní třídy C30/37 XF4. Dále se do betonu přidávají polypropylenová mikrovlákna, pro omezení plastického smrštění a jako ochrana proti odstřelování betonu při požáru. 

Jedná se o velice odolnou směs z pohledu životnosti. Betonové povrchy odolávají přímému ostřiku rozmrazovacích prostředků a mrazu. Pro laickou představu se jedná o betonovou směs, z které se staví mostové konstrukce a povrchy vozovek, například dálnice. 

Minimální síla betonové desky je 60 mm, která se ukládá na zhutněný štěrk, jako separačně oddělená vrstva. Plocha je pochozí s opatrností již druhý den a po 48 hodinách je plně pochozí. Co se týká pojezdu, závisí hodně na okolní teplotě, ale s přehledem se dá tvrdit, že po 7-15 dnech, se dá s osobním automobilem na plochy vjet. 100% pevnost je dle betonářské normy po 28 dnech.

Vzor si lze domluvit dle nabídky zhotovitelských firem, kterých je široká škála a pak už jen čekat, až Vám před domem zastaví autodomíchávač, případně čerpadlo s veselým motivem a kvalitně připravenou směsí od společnosti ZAPA beton.

Jako příklad přinášíme pár fotografií z realizace venkovních ploch okolo rodinného domu.

Realizace venkovní plochy včetně parkovacího stání o výměře 240 m2 trvala 2dny do finální podoby.

Betonová deska byla vyztužena sklokeramickou kari sítí, kterou si dodal investor. V dnešní době, kdy ceny železa letí kolmo vzhůru, adekvátní náhrada, kde oceníte vy, nebo zhotovitelská společnost rychlou a jednoduchou pokládku. Betonová směs byla uložena za pomoci autodomíchávače s výložníkem, takzvanou mixpumpou. Celkové množství 25 m3.

Výsledek ocenili nejen přihlížející sousedé, ale i domácí mazlíčci investora.

Potřebujete beton?

Vyberte si nejbližší betonárnu, kde si můžete beton objednat
a dozvědět se o něm více.

Objednat beton