Bytový dům Bohdalecké kvarteto

Bohdalecké kvarteto

Na jaře loňského roku se rozeběhla výstavba developerského projektu Bohdalecké kvarteto v Praze 4 - Michli, na kterou dodáváme betonové směsi z naší vlajkové lodi – provozovny Kačerov. Do této chvíle jsme dodali 8 535 m3 převážně pevnostních tříd C25/30 XC2 a C30/37 s vlivem prostředí XC2, XC4 nebo XA2. Byly využity i betony s devadesátidenním náběhem pevnosti a také s krystalizační přísadou Xypex Admix C1000 NF. 

Pro obytný soubor budou charakteristické čtyři z pláště vystupující prosklené věže. Stavba o devíti nadzemních a dvou podzemních podlažích bude vybudována ve tvaru písmene L. Budou zde k dispozici jak bytové tak i komerční jednotky. V podzemních podlažích pak vzniknou parkovací místa.

Fotografie byly pořízeny při betonáži jedné ze stropních desek pomocí čerpadla s výložníkem 52 m. Ukládána byla pevnostní třída C25/30 XC1 v konzistenci S4 v množství 90 m3. Celkově bychom na tuto stavbu měli dodat bezmála 10 tisíc m3.

Předpokládané dokončení je polovina roku 2023.

Developerem je společnost JRD Development a.s. Dodavatelem stavebních prací je brněnská společnost Winning PS – Pamstav s.r.o.