Most přes řeku v Sázavě

Sázava

Už na konci roku 2022 jsme se stavební společností Společnost T.A.Q. s.r.o. uzavřeli smlouvu na dodávky betonu na stavbu nového mostu v Sázavě. Nejbližší naše betonárna v Benešově je vzdálena 56 km na otočku. Od začátku tedy bylo jasné, že veškeré betonáže budou vyžadovat maximální koordinaci mezi stavbou, betonárnou, technologem a vlastně všech, kteří se na stavbě budou podílet.
Drobnější betonáže proběhly ještě před koncem loňského roku, ale hlavní část stavby se rozběhla letos v únoru. Nejzajímavější částí stavby mostu je vždy samotná mostovka a ani v Sázavě tomu nebylo jinak. Požadavek stavby byl cca 900 m3 betonu C35/45 XF4, v konzistenci S4 a Dmax 22 mm rozdělených do dvou etap s týdenním odstupem. Museli jsme tedy zapojit další betonárny. Volba padla na Kolín + Vlašim jako záloha.
I.etapu jsme společně se stavbou naplánovali na 1. srpna. Začalo se před šestou hodinou ráno – dvě betonárny + záložní, dvě čerpadla + záložní dohromady 317 m3 betonu a po poledni bylo hotovo. Benešov v první etapě vyrobil a dodal 135 m3 betonu, Kolín díky většímu výkonu 182 m3.
II.etapa byla naplánována s týdenním odstupem tedy na 7. srpna ale s podobným scénářem. Vyrobeno bylo tentokrát 551 m3 betonu z čehož Benešov dodal 258 m3 a Kolín 293 m3.
Obě etapy a celkově celá stavba proběhla bez problémů a ZAPA beton a.s. na tuto stavbu vyrobila, dopravila a uložila přes 2 000 m3 betonu. V současné době probíhají dokončovací práce a most bude brzy uveden do provozu. 
 

 

Objednat beton

Vyberte nejbližší pobočku a odešlete objednávku

Objednat beton

Kalkulačka betonu

Spočítejte si cenu betonu

Kalkulačka betonu