ZAPA DROP – účelný beton pro plochy bez kaluží

ZAPA DROP Brnox

Úkol zněl jasně: I při silných deštích nesmí být vidět žádné kaluže.

Tak nějak mohlo znít zadání při revitalizaci prostoru na ulici Vlhká v Brně. Tato část města se často nazývá také Brněnský Bronx. Na aktuální revitalizaci má velkou zásluhu umělkyně Kateřina Šedá s jejím kolektivem spolupracovníků. Projekt je totiž návazností na její knihu nazvanou Brnox, která dokonce získala prestižní ocenění Magnesia Litera. V rámci revitalizace se nemění jen prostranství, ale celé ulice, vizuál obchodů, parku a dalších částí, které nyní působí spíše depresivně a beznadějně. Projekt v těchto místech počítá s novými herními prvky, hřištěm na basketbal, posezením, ale také se zelení a novou komunikací pro chodce.

Chodníky jsou již vyřešeny mlatovým povrchem, dosázeny jsou nové stromy, instalovány nové hrací prvky. Jako poslední se realizovala plocha kolem mini tribuny, a hlavně po celé ploše hřiště. A protože zde byla snaha veškerou dešťovou vodu udržet právě ve prospěch zeleně, byla plocha pro hřiště zvolena jako drenážní beton – ZAPA DROP. Šedá, přírodní barva betonu nyní ladí s okolní červenou plochou cest a betonových bloků, jako pomyslných zábran mezi silnicí a hřištěm. Přes 35 m3 betonu bylo uloženo během dvou dní. Drenážní beton s kamenivem frakce 8 mm, byl vyroben na betonárně v Brně a dopravován autodomíchávači. Vrstva betonu byla navržena v tloušťce 15 cm, a to v celé ploše hrací plochy a komunikačních cest. Tento vodopropustný beton lze i na přání zákazníka různě obarvovat, ale zde byl požadován jen přírodní odstín šedé.

Zbývají poslední úpravy této části parku a celá plocha může plně sloužit novému využití. A zde několik fotek ze samotné realizace:
 

 

Objednat beton

Vyberte nejbližší pobočku a odešlete objednávku

Objednat beton

Kalkulačka betonu

Spočítejte si cenu betonu

Kalkulačka betonu