Bytový dům Studentská, Plzeň

BD Studentská

Betonárna Plzeň dodává již třetím rokem betonové směsi pro společnost Metrostav a.s. na zakázku BD Studentská, Plzeň. Vzhledem k nesnadno přístupnému terénu a pouze jedné přístupové cestě je výstavba rozdělena na několik objektů.

Kromě obvyklých podkladních betonů C16/20 X0, XC1, expedujeme hlavně vyšší pevnostní třídy v konzistencích S4, jako např. C30/37 XA1, XA2, XF4 a C40/50 XA2. Taktéž byly dodávány betony s 90denním nárůstem pevnosti pro snížení počátečního vývinu hydratačního tepla, menším smrštěním, a tím spojené omezení vzniku trhlin. Pro vybrané pohledové konstrukce byl kupujícím zvolen náš speciální produkt ZAPA TOP, který odpovídá dle ČBS TP 03 (2018) pro návrh pohledových konstrukcí.

Ukládání probíhá převážně za pomoci čerpadel s velkým dosahem výložníků, případně bádiemi a již dodané množství činí 9 865 m3.

Zmíněný bytový dům se nachází v rezidenční lokalitě Plzeň – Bolevec a nabízí moderní energeticky úsporné byty o velikostech 1+KK až 3+KK s vlastní balkonem či zahrádkou. Parkovácí stání je zajištěno v podzemních garážích.