Vláknobeton a venkovní plochy s protiskluznou úpravou

Vláknobeton

Všichni určitě víme, že v poslední době kvůli okolním vlivům dochází k neustálému zdražování stavebních materiálů. Tento fakt se také týká především nestabilních cen betonářské výztuže. Z tohoto důvodu, realizační společnosti, a především investoři hledají způsoby kde by se na svých projektech dalo ušetřit. 

Pro konstrukce základových desek a průmyslových podlah se stále více objevuje požadavek na vláknobeton. Jedná se o směs, kde klasické konvekční výztuže, nebo ocelové drátky nahrazují polypropylenová PP vlákna. 

Společnost ZAPA beton má pro tyto případy ve svém portfoliu speciální produkt ZAPA FIBREON.

Jedná se o recepturu s upravenou křivkou zrnitosti, kde je počítáno s přítomností PP vláken, tak aby směs dosahovala nejvyšší kvality a zároveň měla dobrou zpracovatelnost. 

Zde přikládáme foto z betonáže průmyslové haly na Kladně, kde realizátorem byla společnost Podlahové systémy Kamil Syrový a kladenská pobočka dodala 110 m3 betonu ZAPA FIBREON C25/30 XC1, Dmax 16 mm v konzistenci S4. 

Další ukázku, kterou bychom Vám rádi přiblížili, je betonáž venkovních ploch na akci BIDFOOD Kralupy nad Vltavou. Rozhodli jsme se především z důvodu, že stále více dostáváme dotazy, co je kartáčovaná podlaha, či případně co znamená úprava betonu striáží.

Jedná se zpravidla o to samé. Uložený hlazený beton se po zavadnutí upraví do protiskluzné úpravy za pomocí drátěného kartáče, případně koštěte s hrubými vlákny.
Fotografie jsou pořízeny z betonáže, kdy betonárna Slaný dodala ve 2 dnech pro společnost REPOX CZ, recepturu provzdušněného betonu C30/37 XF4 Dmax 16 mm, konzistence S4 o objemu 660 m3.